Горичка в количка

Нашите второкласници посетиха „Горичка в количка“ и преживяха един прекрасен ден, изпълнен с много емоции, нови знания и незабравими срещи 🌿
Децата се запознаха с професията на лесовъда, споделиха какво знаят за гората и научиха още много интересни неща. Чрез игри в екип – като пренасянето на „слънцето“ – те усетиха колко важно е сътрудничеството и как само с общи усилия можем да се грижим за природата.
С много ентусиазъм участваха в подвижни игри, в които разпознаваха верни и грешни твърдения за гората и нейния живот, както и в игра, показваща колко трудно е да се угаси горски пожар и колко важна е екипната работа.
Особено вълнуваща беше задачата с „тайните торбички“, в които всяко дете откриваше различен предмет и разсъждаваше дали той има място в гората. Заедно обсъдиха значението на опазването на природата и правилното изхвърляне на отпадъците.
В края на деня всяко дете получи млада фиданка от бор – готова за засаждане, с ценни инструкции от любезните домакини 🌲
Голям интерес предизвика и срещата с рибар, който им показа как се лови риба и разказа любопитни факти за това занимание.
Посетиха и изложението „Природа, лов, риболов“, където видяха на живо ловен орел, сокол и гарван, научиха интересни неща за тях и дори имаха възможност да ги докоснат и да се снимат с тях.
Един вдъхновяващ ден, който ще се помни дълго от нашите второкласници 💚